Duru Kardeşlerin Şampiyonluk Hikayesi

Petworld çiftliğimizden Axel von Petworld ve Penny von Petworld ile hayatlarına yeni bir sayfa açan Duru kardeşler'in (Ceyhun ve Cevdet Duru) ilgi çekici şampiyonluk hikayesi kendi anlatımlarıyla bu haberimizde yer almakta. Büyük Petworld ailesinin böylesine özverili, sabırlı, başarılı ve en önemlisi hayvansever, üyeleriyle gurur doluyuz.

alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans

Bizimkisi bir aşk hikayesi....

Evet ben ve kardeşim(Ceyhun Duru) ilk köpeklerimizi almaya karar verdiğimizde aslında böyle bir hikayeye başlayacağımızı pek düşünmemiştik. Aslında ilk köpeğimizi demek daha doğru olur. Başlangıçta herşey ilk köpeğimizi almak için uzun bir arayış maratonuna girmemizle başladı. İstanbuldaki çoğu üreticiyi ve çiftliği gezdikten sonra alacağımız köpeği seçmekten çok aslında her çiftlikte geride bıraktığımız canlar için üzülmeye başlamıştık.Gerçekten bu işi doğru yaptığına inandığımız kişi ile ilerlemek hem bizi hem de canyoldaş(lar)ımızı gelecekteki tehlikelerden koruyacak en akılcı yol olacaktı. En sonunda bu maraton esnasında yeni tanıştığımız bir veteriner, verdiğimiz kararı teyit edercesine bize "eğer Alman Çoban Köpeği almak istiyorsanız bu konuda doğru adres Can Paksoy'dur" diyerek fikrini söyledi.

alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans

Can bey ile tanıştık,bize içten ve samimi davranarak köpeklerle ilgili bilgileri verdi ve bu aşamada aklımıza bir dişi ve bir erkek köpeği alma fikri geldi..Hem bu sayede birbirleri ile ilgilenerek daha kaliteli bir zaman geçirmelerini ve eğlenmelerini sağlayabilecek, hem de her ikisinin de mükemmel soy ağacı ve secereleri sayesinde belki de güzel yavrulara bakma fırsatını tadabilecektik. Elbette işin bu kadar kolay olmadığını sonra anladık.


Axel von Petworld, dünya şampiyonlarından Arko vom Butjenterland'ın oğlunu erkek köpeğimiz olarak seçtik..Axel gösterişli,yüksek pigmentasyona,babasından gelen çok güzel bir kafa yapısına sahip, her Alman çoban köpeği gibi araştırmacı karaktere sahip! bir erkek güzeli olarak ailemize katıldı.


Dişimize gelince onu anlatmak için sayfalar dolusu yazının yeteceğini sanmıyorum.Hani yaşamak lazım denir ya. Penny von Petworld muhteşem bir soy ağacının yanısıra, muhteşem bir karaktere sahip,insan ruhundan dahi anlayan bir dişi olarak tüm aileyi avucunun içine kısa sürede aldı.Aslında aşk hikayemizin başlaması,sürmesi,bizim Alman Çoban köpeklerine olan hayranlığımızın kat be kat artmasının yegane sebebi Penny oldu.Hem yumuşak,gerektiğinde üzerine çıkan bebeğin kulaklarını çekiştirmesine izin verecek kadar sevecen,gerektiğinde tüm çevreyi ve yaklaşan diğer köpekleri de korkutabilecek kadar saldırganlığını gösterebilecek bu hanımağa, Alman Çoban köpeği türüne olan sevgimizin ve saygımızın artmasına ve üreticilik serüvenine atılmamızın da mihenk taşı oldu.

alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans

Köpeklerimizle birlikte yaşama ilk adım atışımız aslında bizim için de hiç kolay olmadı..Bu süreçte Can Bey'in yanısıra eğitmenimiz Sedat Bey, çiftlikteki tüm dostlar her konuda yanımızda ve yardımcımız oldular. Aslında ailemize yeni bireyler katıldığının farkına o zaman varmaya başladık.Elbette 2 köpek, 2 farklı cinsiyet ve karakterde bireyin ihtiyaçlarının tam anlamda öğrenilmesi ve sağlanması gerekmekteydi..Bu konuda köpeklerdeki eğitimden çok,biz insanların eğitiminin gerekli olduğuna inanıyorum.Bu konudaki tüm desteği bize sağlayan Can Paksoy'a, ekibine, tüm Petworld çalışanlarına ve bize zor zamanlarında yardımlarını esirgemeyen tüm dostlarımız yürekten teşekkür ediyorum.


Her Alman Çoban köpeği sahibi de köpeklerinin güzelliğine yürekten inanır ve bunun da hem diğer insanlar tarafından görülmesini ve tescil edilmesini ister.Yarışmalar,özellikle Alman Çoban köpeği Irk standardı yarışmaları da bu tescilin uluslararası uzman hakemlerce yapılacağı yegane platformlardır.Bu havayı solumak ,hele ki köpeğinizin size yaşattığı sevinçler hayattaki önemli anlardandır..Axel daha önce yarışmalarda bunu ispatlamış ve Türkiyedeki çok başarılı olacak köpekleri geçerek başarılar kazanmıştı,Penny'nin de karakterinden memnunduk.Biz yeni yavrular alarak yarışmalarda boy göstermek için harekete geçtik.

alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans alman kurdu satış referans

Dişimizi çiftleştirerek uzun süren bir süreçten sonra 6 yavru sahibi olduk.İnanılmaz bir mucizeyi gördük ve yaşadık..Bu arada üreticilik denen sürecin aslında ne kadar zorlu olduğunu,köpek yavrusuna aynen insan yavrusu kadar özenle bakılması gerektiğini,saklanması ve ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini öğrenmiş olduk.
"Von Bihoratz" adı ile üreticilik hayatına adım atarak 6 yavrumuzu büyüttük.Muhteşem bir süreçti,bu doğa mucizesi, hem bana hem kardeşime çok şey öğretti.Yavrularımızın her biri mükemmel yavrulardı..Bir batında bu kadar yavrunun bir arada olması muhteşemdi. Can Bey, bu süreçte bizden desteklerini esirgemediler.Yavrulardan ikisini kendimize ayırdık ve diğerlerini sahiplendirdik.

İlk yarışmamızda, üretici olarak girdiğimiz ilk yarışmada, dişi yavrumuzla,Aida Von Bihoratz ile ilk şampiyonluğumuzu kazandık.. Aile olarak oradaydık ve muhteşem bir sevinç yaşamıştık..Yavrumuzun çok iyi olduğunu bilmemize rağmen ilk yarışmamızda kupa kaldırmayı beklemiyorduk..Ludwig Schweikert gibi dünyaca ünlü bir hakem dünya çapında kaliteli bir yavru olduğunu söylemesi göğsümüzü kabarttı..Aynı yavrumuz, daha sonra girdiği şampiyonalarda değişim dönemlerinde olmasına rağmen sürekli dereceye girerek bizi hep mutlu etti..Onunla artık girdiğimiz her yarışmada kupa kaldıracağımızı biliyorduk..Erkek yavrumuz,Agron Von Bihoratz da aynı övgülerle derece yaptı..Tüm bu yavruların gelişiminde,seçiminde,eğitiminde,ringe hazırlanmasında Sedat Hoca ile çalıştık.

Bu serüven bizim için devam ediyor..En iyiyi üretme isteği,yarışmalarda yaşanan o heyecan, farklı ve değişik karakterlerdeki Alman Çoban dostlarımızı yakından tanıma şansı..Ailemizin bireyleri olan bu dostlarımızla hayat denen bu zaman diliminde beraber olmaktan keyif alıyoruz.

Umarım aşk hikayemiz böyle sürer,yeni dostlarımızı tanıma ve büyütme şansını bize sunar.

Can Bey ve ekibine PETWORLD'deki dostlarımıza teşekkür ediyoruz..

Cevdet Duru,Ceyhun Duru ve Duru ailesi