Alman Kurdu Lord'un Petworld Memnuniyeti

Asuman Hanım'ın Alman Çoban Köpeği Lord, Petworld çiftliğimizden temel itaat eğitimini aldı ve belli zamanlarda da pansiyon hizmetinden yararlanmaktadır. Asuman Hanım ve ailesi memnuniyetlerini bizimle paylaştı.

Merhabalar ben Asuman 55 yaşındayım, eşimi kaybettikten sonra çoçuklarım bana sürpriz yapıp 45 günlük Alman Kurdu bir köpek getirdiler. Simsiyah bir şeydi ama öyle tatlı öyle sevimliydi ki çok çabuk birbirimize alıştık kaynaştık ve adını Lord koyduk. Lord'umuz 5 aylık olunca çocuklarım temel eğitimi aldırmak için iyi bir yer olsun diye araştırmalara başladılar 6 aylık olduğunda Can Paksoy'un Ömerli'deki Alman Çoban Köpeklerinin yetiştirildiği ve eğitildiği yerini buldular. Köpeğimiz bizim aile ferdlerimizden biri olmuştu. Sanki benim evladım gibiydi onun için onu bırakacağımız yerin ve özellikle çalışan insanların köpekleri eğiten kişilerin çok iyi ve sevecen olması gerekiyordu.

Bu çiftliğe geldiğimde çiftlikte çalışan herkes bizi çok iyi karşıladılar. Beni ise en çokeğitmen ilgilendiriyordu. Eğitmen nasıldı, havyanlara nasıl davranıyordu canlarını acıtıyor muydu? çünkü eğitim esnasında köpeğimi dövebilirdi ve ben eğitim amaçlı da olsa hayvanlara şiddet uygulanmasından yana değildim. Eğitmen Murat Bey ile tanıştırıldığımızda o kadar tatlı dilli, güler yüzlü, esprili, köpekleri ve tüm hayvanları çok seven sohbet esnasında evinde bir kaç tane köpeği olduğunu öğrendiğimde köpeğim Lord'u gözüm kapalı Murat Bey'e emanet edebileceğimi hissettim. Köpeğiminde hisleri çok kuvvetlidir. O da Murat Bey'i çok sevdi ki ne dese yapıyordu. Murat Bey‘in köpeklerle ve sahipleri ile kurduğu diyalog mühteşemdi. Ben ona nam-ı diğer KÖPEKLERE FISILDAYAN ADAM diyorum. Şu bir gerçek ki bir iş yeri ne kadar güzel olursa olsun onu güzel yapan orada çalışaninsanların davranışları güzel sözlü ve misavirperver olmalarıdır, yoksa tek başına ismin bir anlamı yoktur.

Köpeğimi arada bu çiftliğe getirip otel hizmetinden faydalanıyoruz. Bazen de dostumuz olarak kabul ettiğimiz başımız her sıkıştığında telefon ile bize yardımlarını esirgemeyen Murat Bey'i ziyarete geliyoruz. Lord'um Murat abisini görmekten mutlu oluyor tabiiki biz de iyi bir dost kazandığımız için çok mutluyuz.

Petworld Kennel Club'da çalışan tüm insanlara teşekür ederiz,.

İyiki varsınız.

Saygılar

Lord ve Ailesi

alman kurdu lord temel itaat eğitim alman kurdu lord temel itaat eğitim alman kurdu lord temel itaat eğitim alman kurdu lord temel itaat eğitim alman kurdu lord temel itaat eğitim alman kurdu lord temel itaat eğitim